DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

ZDRAVÍ A POHODA

Breussova masáž

 

Breussova masáž

Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou. Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu.

Při této masáži se uvolňují meziobratlové bloky, tím se páteř srovná do přirozené pozice a meziobratlové ploténky mají větší možnost se vrátit do původní pozice. 

Tato velice jemná, příjemná a uklidňující masáž je prováděna pomocí kvalitního třezalkového oleje, který uvolňuje a vyživuje meziobratlové ploténky.

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná

Breussova masáž

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“.

 

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře (speciální pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři). Těmito hmaty za použití třezalkového oleje se docílí uvolnění meziobratlových plotének. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének na své původní místo.

Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje se meziobratlové ploténky regenerují a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a  nejsou známy žádné kontradikce.

 

ZÁKLADNÍ INDIKACE BREUSSOVY MASÁŽE :

 • vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu

 • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky

 • vyrovnává postavení zad

 • dbá na správné postavení páteře

 • zmírňuje svalové napětí

 • uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky

 • je vhodná pro všechny věkové kategorie

 • prevence onemocnění páteře

 • je velmi vhodná v případech, kdy např. kvůli bolestem nelze použít jiná terapie

 • Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému, ale zabývá se hlavně prevencí.

 • Masáž je možno libovolně opakovat.

Breussova masáž jako řešení bolesti zad

Problémy se zády a páteří vznikají většinou jednostranně zaměřenou činnosti, nesprávným držením těla které je nejčastěji způsobeno rozdílnou délkou dolních končetin ( kterou řeší Dornova metoda). Lidská páteř má přirozeně zakřivení (Lordóza a Kyfóza). Nepřiměřené prohnutí v bederní nebo hrudní části (hyperlordóza, hyperkyfóza) jsou nežádoucí.

Lidé trpící problémy se zády jsou různě omezování ve všedním životě i ve sportovních aktivitách, které jsou prevencí problémů s pohybovým aparátem. Pokud tedy zdravotní stav nedovolí jinak, problémy se zády lze řešit pravidelnou Breussovou masáží, nejlépe v kombinaci s Dornovou metodou.

Vyrovnáním páteře a částečným odstraněním svalového napětí dochází automaticky k lepšímu držení těla, které má zásadní dopad na celkový vzhled. Breussova masáž však není jen mechanickým procesem vyrovnání páteře, ale i účinným zdrojem energie.